Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XIi Niedzielę zwykłą 23.06.2024

1. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim pracownikom szkoły życzymy dobrego wypoczynku i opieki Bożej w czasie w wakacyjnych wyjazdów.
  2. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana od wtorku do soboty o 18.00, w poniedziałek o 8.00.
  3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. wieczornej, z wyjątkiem poniedziałku.
  4. Dziękuję Pawłowi Pogorzelskiemu za wykonane prace ziemne na terenie parku kościelnego.
  5. Trwają prace remontowe w naszej parafii. W związku z tym, od jutra konieczne będzie zamknięcie kościoła na 10 dni w czasie fumigacji elementów drewnianych. W tym czasie codzienna liturgia będzie odprawiana w przygotowanym kościele polowym, z tyłu świątyni. Pilne sprawy kancelaryjne można załatwiać bezpośrednio po Mszy wieczornej.
  6. Ruszyły zapisy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 27.07-5.08. Udział w pielgrzymce to wspaniałe duchowe przeżycie, przygoda i okazja do poznania wielu ciekawych ludzi. Zapisy w zakrystii. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie oraz FB parafialnym. Tych, którzy  chcieliby poczuć klimat pielgrzymki na Jasną Górę, a nie mogą pójść, zapraszam do duchowego uczestnictwa. Zapisy do grupy duchowego uczestnictwa także w zakrystii do 7 lipca. Jest również możliwość udziału w ostatnim etapie pielgrzymki i w Eucharystii na błoniach jasnogórskich na zakończenie pielgrzymki. Wyjazd do Częstochowy planowy jest na 5 sierpnia. Dla chętnych będzie możliwość przejścia ostatniego etapu pielgrzymki.  Zapisy w zakrystii. Koszt 120 zł. Ilość miejsc ograniczona.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o zdrowej religijności  oraz jakim być ojcem, a w Gościu o święcie ojca oraz o szkodnikach ratujących świat
  8. W piątek 28 czerwca, o godz. 15.00 rozpoczynamy dystrybucję produktów spożywczych w ramach Programu Pomocy Żywnościowej. Można jeszcze dołączyć do programu. W tym celu należy w Ośrodku Pomocy Społecznej pobrać skierowanie do programu. Nowe kryteria dochodowe wynoszą:  dla osoby samotnie gospodarującej dochód - 2 056,40 zł, dla osoby w rodzinie dochód w wysokości 1 590,00 zł na osobę. W przypadku osób już zakwalifikowanych nie jest wymagane wydanie nowego skierowania.
  9. Do odbioru w zakrystii są zamówione w tamtym tygodniu książki z wydawnictwa Biały Kruk.
  10. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.