Ogłoszenia duszpasterskie na XIV niedzielę zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XiV Niedzielę zwykłą 07.07.2024

1. Przez lipiec i sierpień Msza Św. wieczorna w tygodniu i w niedziele jest o 19.00, tylko w poniedziałki o 8.00.
  2. W  środę po Mszy Św. spotkanie dla Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic dla Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
  4. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na II nocne czuwanie w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, które odbędzie się w piątek 12.07. Szczegółowy program czuwania jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej parafii. Można przyjść w dowolnym momencie czuwania i włączyć się do wspólnej modlitwy. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kartkę, na której można wpisać swoich zmarłych i oddać ją przed czuwaniem w piątek. Zmarli będą czytani w czasie omadlania dusz. Dusze zmarłych mogą liczyć tylko na naszą pomoc, same pomóc już sobie nie mogą.
  5. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna przeprowadzi zbiórkę ofiar na fundusz remontowy.
  6. Trwają zapisy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 27.07-5.08. Udział w pielgrzymce to wspaniałe duchowe przeżycie, przygoda i okazja do poznania wielu ciekawych ludzi. Zapisy w zakrystii. Tych, którzy  chcieliby poczuć klimat pielgrzymki na Jasną Górę, a nie mogą pójść, zapraszam do duchowego uczestnictwa. Zapisy do grupy duchowego uczestnictwa także w zakrystii jeszcze dzisiaj. Jest również możliwość udziału w ostatnim etapie pielgrzymki i w Eucharystii na błoniach jasnogórskich na zakończenie pielgrzymki. Wyjazd do Częstochowy planowy jest na 5 sierpnia. Dla chętnych będzie możliwość przejścia ostatniego etapu pielgrzymki.  Zapisy w zakrystii. Koszt 120 zł.
  7. We współpracy ze Stacją Kultury Parafia przygotowała dla wszystkich chętnych parafian i gości propozycję kulturalną. Zapraszamy na seans filmowy do sali kinowej, która jest zlokalizowana w Czerniawie przy ul. Rolniczej 7, na terenie Izerskiej Łąki. Tytuł filmu: „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć", Nakręcona z rozmachem epicka opowieść o wielkim powstaniu ludowym przeciwko terrorowi rewolucji francuskiej, prześladowaniu duchowieństwa i Kościoła, w obronie tradycji i wiary katolickiej. Koszt biletu wstępu wynosi 5 zł. Zapisywać się na seans można: osobiście w zakrystii, telefonicznie (516 174 315) oraz mailowo (parafiaczerniawa@gmail.com). Seans jest zaplanowany na 13.07.24 r. o g. 16.00.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m. in. czy mamy prawo do odpoczynku, czym jest kabała oraz jak ateista stał się ewangelizatorem, a w Gościu spór o bohaterów oraz rozmowa z Krzysztofem Ziemcem.
  9. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.