Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą

Ogłoszenia parafialne na Xi Niedzielę zwykłą 16.06.2024

1. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana od wtorku do soboty o 18.00, w poniedziałek o 8.00.
  2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. wieczornej, z wyjątkiem poniedziałku.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
  4. Rozpoczęły się prace remontowe w naszej parafii. W związku z tym konieczne będzie zamknięcie kościoła na 10 dni w czasie fumigacji elementów drewnianych. Prace zostały zaplanowane są na 24.06. W tym czasie codzienna liturgia będzie odprawiana w przygotowanym kościele polowym, z tyłu świątyni.
  5. W sobotę 22.06 parafia organizuje wycieczkę dla dorosłych w okolice Kamiennej Góry. W programie przewidziano wizytę w sztolniach Kowarskich, Parku Miniatur oraz podziemnej trasie turystycznej w kamiennej Górze. Koszt biletów 86 zł. Autokar został opłacony z projektu grantowego Fundacji Orlen. Zostało kilka wolnych miejsc.
  6. Ruszyły zapisy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 27.07-5.08. Udział w pielgrzymce to wspaniałe duchowe przeżycie, przygoda i okazja do poznania wielu ciekawych ludzi. Zapisy w zakrystii. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie oraz FB parafialnym. Tych, którzy  chcieliby poczuć klimat pielgrzymki na Jasną Górę, a nie mogą pójść, zapraszam do duchowego uczestnictwa. Zapisy do grupy duchowego uczestnictwa także w zakrystii do 7 lipca. Jest również możliwość udziału w ostatnim etapie pielgrzymki i w Eucharystii na błoniach jasnogórskich na zakończenie pielgrzymki. Wyjazd do Częstochowy a dla chętnych planowy jest na 5 sierpnia. Dla chętnych będzie możliwość przejścia ostatniego etapu pielgrzymki.  Zapisy w zakrystii. Koszt 120 zł. Ilość miejsc ograniczona.
  7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdzających na tegoroczną kolonię letnią w przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. biblijne wskazówki na wakacje, czy można odziedziczyć winę oraz na czym polega ufne błaganie, a w Gościu o patronie gubiących i zagubionych, czy warto maszerować dla życia i rodziny oraz kim byli aniołowie w obozach zagłady.
  9. W wydawnictwie Biały Kruk ukazały się dwa tytuły książkowe bogato ilustrowane na kredowym papierze: „Polska i krzyż” oraz „Święty Prymas” Można je nabyć w promocyjnej cenie po 30 zł. Dostępnych jest tylko kilka sztuk, jeśli zabraknie można zapisać się na dodatkowe zamówienie.
  10. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.