Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą
20.10.2024

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, rozpoczynająca tydzień modlitwy w intencji dzieła misyjnego.
  2. W tym tygodniu Msza Św. od wtorku do soboty, o g. 18.00, w poniedziałek o 8.00.
  3. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o 17.15.  rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej kolorowy Różaniec w przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00.
  4. Składam serdeczne podziękowanie parafiankom, które umyły okna w domu parafialnym. Bardzo dziękuję Panu Romanowi Wąsowskiemu za zamontowanie oświetlenia zewnętrznego na domu parafialnym.
  5. Spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VI-VIII w piątek o 18.40.
  6. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III w przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00. Dzieci przynoszą zeszyty z Ziarnem.
  7. Zbliża się listopad, czas pamięci modlitewnej o zmarłych. 1 listopada jak co roku, na cmentarzu w Pobiednej będzie odprawiona Msza Św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. Każdy może podać nazwiska zmarłych, za których będzie odprawiona Msza św. w ten dzień. Do 30.10. w zakrystii możemy dodawać swoich zmarłych na Mszę zbiorową.
  8. Karty wypominkowe oraz plan modlitwy dotarły już do wszystkich domów. Wypominki będą czytane jak co roku wg. miejsca zamieszkania, dlatego na karcie wpisujemy swój adres. Wypominki składamy do skarbony ustawionej w kościele. Jeśli ktoś nie otrzymał karty wypominkowej, może sobie zabrać ze stolika pod chórem.
  9. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna przeprowadzi zbiórkę ofiar na fundusz remontowy.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 16.45, poprowadzi ją Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, a o 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dusz czyścowych - od Apostolstwa.
  11. We współpracy ze Stacją Kultury Parafia zaprasza dziś o 16.00 na seans filmowy do sali kinowej, w Czerniawie na terenie Izerskiej Łąki. Tytuł filmu: "Odważni”. To trzymająca w napięciu, okraszona humorem opowieść o ludziach którzy mają jeden cel: służyć i chronić. Zapisy na film w zakrystii.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. dlaczego ks. Jerzy został zamordowany, o mądrości płynącej z biblijnych przysłów oraz diagnoza o kondycji polskiej rodziny, a w Gościu wspomnienia 4o rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki, o czym  przypomina nam niedziela misyjna oraz skąd biorą się zasady moralne.
  13. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.