Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą 21.07.2024

1. Przez lipiec i sierpień Msza Św. wieczorna w tygodniu i w niedziele jest o 19.00, tylko w poniedziałki o 8.00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.00. O 18.30 adorację poprowadzi Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, a następnie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dusz czyścowych - od Apostolstwa.  Jakiś czas temu, na prośbę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, uruchomiliśmy dla wszystkich chętnych, możliwość włączenia się do modlitwy za dusze czyśćcowe. Z ofiar złożonych, do skarbonki w przedsionku, będą odprawione kolejne dwie Msze Św. za dusze czyśćcowe – 24 lipca oraz 2 sierpnia o 19.00.
  3. W sobotę 32 raz rusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Tego samego dnia rozpoczyna swoją duchową pielgrzymkę grupa duchowego uczestnictwa. Duchowi pielgrzymi będą towarzyszyć i wspierać duchowo idących na Jasną Górę.
  4. Podczas ostatniej zbiórki  na fundusz remontowy Rada Parafialna zebrała 3840 zł.
  5. 24 sierpnia, w sobotę, Parafia zaprasza na IV Festyn Rodzinny. Kto chciałby ofiarować jakieś fanty na loterię, może je przynosić do zakrystii. Fantami mogą być dowolne przedmioty, muszą być nowe, nieużywane.
  6. Dziś rozpoczynamy tydzień św. Krzysztofa.  W przyszłą niedzielę, będziemy uroczyście przeżywać wspomnienie patrona kierowców i podróżujących, Z tej okazji zapraszam wszystkich zmotoryzowanych, także motocyklistów i rowerzystów ze swoimi pojazdami na Mszę Św. o g. 9.00, 11.00 i 19.00. Po Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów oraz wręczenie okolicznościowych pamiątek kierowcom. Tradycyjnie jest to okazja by wesprzeć zakup środków transportu dla misjonarzy na całym świecie. Dzięki ofiarom składanym przez kierowców, Dobra Nowina, dzięki posłudze misjonarzy, sprawniej dociera na tereny misyjne.
  7. W piątek o 18.00 w kościele św. Józefa zostanie odprawiona Msza Św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m in. co wiemy o Bożym Gniewie, co Kościół  mówi o sztucznej inteligencji oraz niezbędnik wakacyjny, a w Gościu o fenomenie Oazy, jak sprzeciwiać się nienawiści oraz co kryje się z cieniu przepiłowanej góry na Montserrat.
  9. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.