ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024

 1. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana od wtorku soboty o 18.00. W poniedziałek Msza Św. o 8.00. Dodatkowa Msza Św. ślubna w sobotę o 16.00.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
 3. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.
 4. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się międzyparafialny dzień Wspólnoty dla Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu także parafian i gości, którzy chcieliby wspólnie pomodlić się za swoich zmarłych i poznać bliżej czym zajmuje się Apostolstwo. Szczegółowy plan spotkania jest wywieszony w gablocie.   
 6. W gablocie są wywieszone zapowiedzi przedślubne. 
 7. Dziś Rada Parafialna prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz remontowy.
 8. W czwartek o 18.30 spotkanie Rady Parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00. spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas IV, które chcą przeżywać Rocznicę I Komunii Św.
 10. We współpracy ze Stacją Kultury Parafia przygotowała dla wszystkich chętnych parafian i gości propozycję kulturalną. Zapraszamy na seans filmowy do sali kinowej, która jest zlokalizowana w Czerniawie przy ul. Rolniczej 7, na terenie Izerskiej Łąki. Tytuł filmu: „Razem na zawsze”, to poruszająca opowieść o miłości i wsparciu w trudnych doświadczeniach życiowych. Koszt biletu wstępu wynosi 5 zł. Konieczne są zapisy ze względu na ograniczoną ilość miejsc w sali kinowej. Zapisywać się można: osobiście w zakrystii, telefonicznie (516 174 315) oraz mailowo (parafiaczerniawa@gmail.com). Seans jest zaplanowany na 8.06.24 r. o g. 16.00.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu przeczytamy m.in. o świętym na dzisiejsze czasy, czym żyją franciszkanie oraz czy warto dbać o swojego ducha, a w Niedzieli dlaczego katolicy czczą Maryję, wspomnienia z Monte Cassino oraz opowiadanie o zielonych świątkach.
 12. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.