Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę palmową

Ogłoszenia parafialne na  Niedzielę palmową  24.03.2024

1. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana w poniedziałek o 8.00 oraz we  wtorek i środę o 18.00.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Kulminacją są trzy najważniejsze dni czyli Triduum Paschalne. Pamiętajmy, że wydarzenia tych trzech świętych dni to najważniejsze chwile w życiu Kościoła i każdego chrześcijanina.
  3. Okazja do Spowiedzi Św. w Wielkim Tygodniu pół godziny przed Mszą Św. oraz w razie potrzeby w Wielki Czwartek i Wielki Piątek
  4. WIELKI CZWARTEK. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.30.  Po Mszy św. adoracja do g. 22,oo.
  5. WIELKI PIĄTEK to dzień Męki Pańskiej. O g. 8.00 Ciemna Jutrznia oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.30. O g. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Główna nabożeństwo tego dnia czyli Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30.  Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.
  6. WIELKA SOBOTA. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godziny 9.00 do 20.30. W Wielką sobotę nie sprawujemy żadnej liturgii, będą błogosławione jedynie pokarmy o 10.30, 11.00, 11.30 i 12.00. Ofiary złożone przy błogosławieństwie pokarmów będą przeznaczone na pomoc charytatywną dla potrzebujących z naszej parafii. Pamiętajmy, że w tym dniu dla człowieka wierzącego najistotniejsza jest adoracja przy Bożym Grobie. Porządek czuwania przy ołtarzu Adoracji oraz przy Bożym Grobie jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  7. WIGILIA PASCHALNA odprawiana w nocy jest już świętem Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o g. 21.00. W tym roku w naszej parafii szczególne wydarzenie w trakcie Wigilii Paschalnej. Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (czyli Chrzest, Bierzmowanie i I Komunię Św.) przyjmie dorosły katechumen wraz ze swoim synem. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą świec, ponieważ będziemy odnawiać swoje przyrzeczenia chrzcielne. Wychodząc z kościoła można za 1,5 zł kupić sobie na liturgię specjalną świecę tzw. szabasówkę. Na zakończenie Liturgii wyruszymy w procesji Rezurekcyjnej ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego.
  8. W niedzielę Zmartwychwstania Msza Św. o 9.00 i 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msza Św. o 9.00, 11.00 i 18.00.
  9. Jutro od 16.00 będziemy robić dekorację świąteczną w kościele oraz porządki przedświąteczne wokół Kościoła. Każde ręce się przydadzą. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy.  Składam serdeczne podziękowanie Klubowi Seniora z Pobiednej za wykonanie palm do dekoracji ołtarza
  10. Możemy jeszcze składać jałmużnę wielkopostną do dzbana stojącego przed ołtarzem. Przekażemy ją na Dom Dziecka pw. Św. Józefa w Bolesławcu.
  11. Rozstrzygnięcie konkursu na największą palmę po Mszy Św.  Dziś Rada Parafialna prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz remontowy.
  12. 26 marca we wtorek odbędą się przedświąteczne odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii.
  13. W czwartek po świętach rozpoczynamy II część tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Harmonogram odwiedzin jest wywieszony w gablocie.
  14. Decyzją Ks. Biskupa legnickiego z dniem jutrzejszym przestaję pełnić funkcję administratora w parafii Św. Józefa w Świeradowie-Zdroju. Tym samym wracamy do poprzedniego porządku nabożeństw, Msza niedzielna o 18.00 wraca od 7 kwietnia, Msze w dni powszednie o 18.00 wracają po świętach.
  15. Dziś po Mszy Św. parafialny zespół Caritas przekazuje paczki świąteczne dla potrzebujących. Bardzo dziękuję za stałą inicjatywę i zaangażowanie.