Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

1. W tym tygodniu Msza Św. od wtorku do soboty o g. 18.00. W poniedziałek Msza Św. o 8.00.
  2. W czwartek od 17.00 jest okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Od 17.30 adorację poprowadzi Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, a następnie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dusz czyścowych – od Apostolstwa.
  3. W piątek o 18.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z klas VI-VIII.
  4. Jest już dostępna księga intencji na przyszły rok. Intencje można zamawiać w zakrystii.
  5. Dziś Rada Parafialna prowadzi ostatnią w tym roku zbiórkę ofiar na Fundusz remontowy oraz na utrzymanie Pani organistki.
  6. Dziś przypada Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Po Mszy wieczornej zapraszam na specjalne nabożeństwo wypominkowe za ofiary wypadków drogowych.
  7. Od czerwca ubiegłego roku nasz kościół przygotowuje firma sprzątająca. Przypominam, że ofiary na ten cel za obecny rok, składamy do skarbony ustawionej pod chórem. Koperty na sprzątanie można zabrać ze stolika pod chórem. Jeśli większość rodzin złoży kwotę 50 zł, to powinno wystarczyć na przygotowanie kościoła, w całym bieżącym roku. Pragnę przypomnieć, że firma sprząta kościół za darmo, parafia finansuje tylko zakup kwiatów. Przy okazji serdecznie dziękuję firmie sprzątającej za piękny dar na rzecz wspólnoty parafialnej.
  8. We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji polecamy Bożej Opiece Panią organistkę dziękując za jej posługę w naszej parafii.
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszy o 11.00 krótkie spotkanie z dziećmi z klas I-IV. Dzieci przynoszą zeszyty z Ziarnem.
  10. Za tydzień I niedziela Adwentu, po Mszy o 9.00 i 11.00 pobłogosławię opłatki. Do opłatka tradycyjnie będzie dołączony list do parafian oraz formularz zgłoszenia na wizytę duszpasterską. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii oraz pokrycie kosztów ogrzewania. W tym roku opłatki trafią do naszych domów, doręczą je nasi parafianie, każdy posłaniec będzie miał specjalne upoważnienie. Oprócz tego, będzie można zabrać opłatek z zakrystii, codziennie przed i po Mszy Św.