Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę zwykłą 29.01.2023

1. W tym tygodniu Msza Św. w poniedziałek o 8.00, od wtorku do soboty o g. 18.00.
  2. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego czyli potocznie Matki Bożej Gromnicznej. Przybądźmy na Mszę Św. z gromnicami.  Gromnice są do nabycia w zakrystii po 10 zł.
  4. W piątek o 18.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji Służby Liturgicznej i jej rodzin oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od 9.00.
  7. W sobotę o 11.00 nabożeństwo  wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP. Okazja do spowiedzi wynagradzającej od godz. 10.00.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00, pobłogosławię i rozdam dzieciom klas III, świece Komunijne.
  10. Wczoraj rozbieraliśmy dekorację świąteczną w Kościele. Było nas bardzo wiele, ale  każde ręce przydały się do pomocy. To była piękna akcja. Dziękuję niezawodnym parafianom, na których zawsze  mogę liczyć, za tak liczną obecność. Bardzo sobie to cenię. Dziękuję: Andrzejowi Wrześniakowi, Zbigniewowi Osowskiemu, Państwu Jabłonowskim, Śliwińskim, Bienussa, Małgorzacie Juszy, Janowi Buczko, Robertowi Kurantowi, Łukaszowi Chmielewskiemu, Władysławowi Stettnerowi, Monice i Maryli Socha, Bogumile Czeleń,  Tymoteuszowi, Dominikowi, Krystianowi i Oliwierowi Pacyna, Dominice Czarnieckiej, Kamili Raczyńskiej, Antoniemu Pogorzelskiemu.
  11. Wychodząc z kościoła, w przedsionku świątyni, można nabyć nasz parafialny kalendarz ścienny na obecny rok. Ofiara dowolna.
  12. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Uczmy się zawierzać Bogu wszystkie swoje sprawy.
  13. Od czerwca 2021 roku nasz kościół przygotowuje firma sprzątająca. Ofiary na ten cel za rok 2023, składamy w kopertach, które można zabrać ze stolika pod chórem. W tym roku nie zmienia się stawka, jeśli większość rodzin złoży kwotę 50 zł, to powinno wystarczyć na przygotowanie kościoła w bieżącym roku.
  14.  Ruszył tegoroczny nabór do programu pomocy żywnościowej. Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z pomocy, są proszeni o pilne dostarczanie skierowania z ośrodka Pomocy Społecznej do Parafii lub Szkoły nr 2 w Świeradowie – Zdroju
  15. Zbliżają się ferie zimowe. Parafia planuje zorganizować dzieciom i młodzieży popołudniowe zajęcia w drugim tygodniu ferii zimowych. Zgłoszenia chętnych do czwartku w zakrystii lub telefonicznie.         Wszystkim gościom życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.