Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę wielkanocną

  Ogłoszenia parafialne na iIi Niedzielę wIELKANOCNĄ  01.05.2022

 1. W tym tygodniu Msza Św. od środy do soboty o g. 18.00. W poniedziałek o g. 8.00. 
 2. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msza Św. o 9.00 i 11.00.
 3. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu. 
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji służby liturgicznej i jej rodzin oraz o nowe powołania kapłańskie  
 5. W piątek o 15.00 próba dla dzieci komunijnych.
 6.  W tym tygodniu przypada I piątek Miesiąca. Od 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Po południu od 16.45 okazja do spowiedzi. 
 7. Za tydzień po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic dla Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
 8. 4 maja przypada święto św. Floriana – patrona strażaków. Z tej okazji będziemy modlić się za strażaków w przyszłą niedzielę na Mszy o 18.00.
 9. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe o godz. 17.15. Dzieci będą otrzymywać za udział obrazki, które wkleją na specjalną planszę. Tegoroczne nabożeństwa majowe będą poświęcone modlitwie o pokój na Ukrainie i na świecie. Będzie nam towarzyszyć przewodnie hasło: „Orszak Królowej Pokoju”.
 10. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną.  
 11. Zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Bardzo dziękuję rodzinom, które zaprosiły kapłana do swoich domów, aby wspólnie wypraszać Boże Błogosławieństwo na cały rok. Dziękuję za gościnność i otwartość oraz za ofiary na potrzeby parafii.   
 12. Dziękuję panu Janowi Buczko, za wykoszenie terenu wokół kościoła oraz wywieszenie flag na wieży.   
 13. W tym roku rekolekcje wielkopostne były poświęcone tematyce czyśćca oraz pomocy duszom czyśćcowym. Nauki rekolekcyjne uświadomiły nam jak bardzo ważna jest pomoc naszym zmarłym, którzy odbywają w czyśćcu końcowe oczyszczenie. Jedną z form pomocy duszom czyśćcowym jest przynależność do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Do tej pory w naszej parafii nie było takiej grupy, jednak chciałbym zachęcić parafian do utworzenia Apostolstwa w naszej parafii, jako owoc rekolekcji. Kto chciałby dołączyć do tego grona, może zgłaszać się do zakrystii, a kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat Apostolstwa, może wziąć sobie specjalnie przygotowaną ulotkę, wychodząc w kościoła.      
 14. Polecam Gościa Niedzielnego i Niedzielę.  Jest nowy numer Notatnika Świeradowskiego.   
 15. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.