Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę wielkiego postu

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę
Wielkiego Postu  10.03.2024
  1. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o 17.00, z wyjątkiem środy, w tym dniu Msza o g. 17.30.
  2. Droga Krzyżowa w piątki o g. 16.15, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 11.00.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 16.00.
  3. We wtorek o 16.30 nabożeństwo do Krwi Chrystusa a następnie Msza na którą zapraszam Stowarzyszenie.
  4. Przez cały Wielki Post przed ołtarzem stoi dzban, do którego możemy składać jak co roku swoją jałmużnę wielkopostną.
  5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza wielkanocne paschaliki. Małe po 8 zł, duże po 16 zł.  Możemy też wspomóc mieszkańców Ziemi Świętej, kupując za 4 zł krzyżyk na rzemyku, zrobiony przez tamtejszych mieszkańców.
  6. 15 marca parafia organizuje już trzecią Izerską Nocną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy o g. 18.00 Mszą Św. a następnie wyruszymy na szlak Drogi Krzyżowej. Trasa ma długość ok. 15 km, do pokonania są spore przewyższenia. Zakończenie drogi w kościele św. Józefa w Świeradowie-Zdroju. Dla uczestników zapewniony będzie transport powrotny do Czerniawy. Więcej informacji na stronie parafialnej, są też przygotowane ulotki, przy wyjściu z kościoła. Do dziś trwają obowiązkowe zapisy.
  7. 17 marca o g. 16.00 w Hali spacerowej Domu Zdrojowego odbędzie się koncert muzyki pasyjnej i chrześcijańskiej. Wystąpi Arkadiusz Szulc z zespołem Sanctus.  Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie. Wydarzenie organizuje parafia we współpracy ze Stacją Kultury. Głównym sponsorem wydarzenia jest Hotel Elements, wsparcia udzielił także Hotel Krasicki.
  8. Rada Rodziców przy szkole w Czerniawie zaprasza na kiermasz wielkanocny przy naszym kościele w niedzielę 17 marca. Będzie można zaopatrzyć się w palmy i inne ozdoby wielkonocne wykonane przez dzieci i rodziców szkoły oraz pyszne domowe wypieki. Za uzyskane środki ze sprzedaży będzie zorganizowany Dzień Dziecka w naszej szkole.
  9. 25 marca, to Dzień Świętości Życia, rozpoczynający co roku dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Każdy kto ma w sercu potrzebę uratowania życia dziecka nienarodzonego, może przystąpić do duchowej adopcji. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane w zakrystii. Wychodząc z kościoła możemy zabrać bezpłatną broszurę o duchowej adopcji i znaczeniu tego dzieła. Polecam.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu przeczytamy m.in. jak radzić sobie z rozproszeniami na modlitwie, czy kobiety mają głos w kościele oraz co kościół mówi o kremacji zmarłych,  a w Niedzieli o jak odbudować jedność w narodzie oraz jakie znaczenie duchowe ma post.
  11. Zapraszamy na nowatorskie warsztaty dla mężczyzn którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się w Jeleniej Górze w sobotę 16 marca, w Bursie szkolnej numer 1, ul. Kilińskiego 5. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej tato.net w zakładce "warsztaty".