Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu  17.03.2024

1. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o 17.00.
  2. Droga Krzyżowa w piątki o g. 16.15, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 11.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 16.00.
  3. Przez cały Wielki Post przed ołtarzem stoi dzban, do którego możemy składać jak co roku swoją jałmużnę wielkopostną. W tym roku nasza parafia przekaże złożoną jałmużnę na Dom Dziecka p.w. Św. Józefa prowadzony przez Siostry Elżbietanki w Bolesławcu.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Msza Św. o 11.00 rozpocznie się obrzędem poświęcenia palm przy krzyżu i uroczystą procesją do kościoła. Po Mszy Św. rozstrzygnięcie konkursu na największą palmę. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie pojedyncze osoby i zespoły lub rodziny.
  5. Dzisiaj o g. 16.00 w Hali spacerowej Domu Zdrojowego odbędzie się koncert muzyki pasyjnej i chrześcijańskiej. Wystąpi Arkadiusz Szulc z zespołem Sanctus.  Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie. Wydarzenie organizuje parafia we współpracy ze Stacją Kultury. Głównym sponsorem wydarzenia jest Hotel Elements, wsparcia udzielił także Hotel Krasicki.
  6. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna przeprowadzi zbiórkę ofiar na fundusz remontowy. Oprócz planowanych dwóch dużych inwestycji, planujemy też inne, które chcielibyśmy zrealizować w tym roku z własnych środków.
  7. Rada Rodziców przy szkole w Czerniawie zaprasza dziś na kiermasz wielkanocny przy naszym kościele. Za uzyskane środki ze sprzedaży będzie zorganizowany Dzień Dziecka w naszej szkole.
  8. 26 marca we wtorek odbędą się przedświąteczne odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii.
  9. 8 kwietnia, to Dzień Świętości Życia, rozpoczynający co roku dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Każdy kto ma w sercu potrzebę uratowania życia dziecka nienarodzonego, może przystąpić do duchowej adopcji. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane w zakrystii. Wychodząc z kościoła możemy zabrać bezpłatną broszurę o duchowej adopcji i znaczeniu tego dzieła. Polecam.
  10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz dekorację świąteczną możemy składać przez cały Wielki Post w kopertach, wyłożonych pod chórem.
  11. W czwartek po świętach rozpoczynamy II część tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Harmonogram odwiedzin mieszkańców Czerniawy jest wywieszony w gablocie oraz opublikowany na stronie internetowej.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu przeczytamy m.in.  jak budować zdrowe relacje duszpasterskie oraz co dzieje się z relikwiami kiedy zamykany jest kościół, a w Niedzieli co robić gdy boli nas dusza oraz czym się zajmują siostry w koronach.
  13. Dla wszystkich chętnych, jest do nabycia Traktat o nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, autorstwa Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Do książki dołączone są różaniec, broszura o różańcu i płyta CD. Komplet można zabrać za dowolną ofiarę, koszt druku książki wyniósł 10 zł.