Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ogłoszenia parafialne na  Niedzielę Zmartwychwstania pańskiego 31.03.2024

1. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana od wtorku do soboty o 18.00. Od najbliższej niedzieli wraca Msza Św. o g. 18.00.  Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia codziennie po Mszy Św. wieczornej
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msza Św. o 9.00, 11.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu wspieramy KUL.
  3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od 9.00.
  4. Przyszła niedziela jest nazywana Niedzielą Miłosierdzia. O 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  5. Kandydaci do Bierzmowania z klasy VIII oraz starsi kandydaci mają spotkanie w środę 3.04. o 18.30.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  7. Przez cały Wielki Post w naszej parafii zbieraliśmy jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy na Dom Dziecka pw. Św. Józefa w Bolesławcu.
  8. Dziękuję całej Służbie liturgicznej, diakonii liturgicznej, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii, dziękuję za zaangażowanie podczas Triduum młodzieży i dzieciom oraz paniom katechetkom za ich przygotowanie. Bardzo dziękuję strażakom z Pobiednej za wartę przy Grobie Pańskim i pomoc w liturgii Triduum oraz wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii. Dziękuję Pani organistce za przygotowanie oprawy muzycznej w te święta. Dziękuję Pani kościelnej, która przygotowuje do Mszy i pomaga na co dzień. Składam podziękowanie parafianom za wszelkie dary przekazane w ostatnim czasie na stół świąteczny, ale również regularnie przez cały rok. Słowa podziękowania kieruję do parafian, którzy w poniedziałek zrobili porządki wokół kościoła i dekorację świąteczną oraz do parafian, którzy bez żadnego wynagrodzenia przez cały rok sprzątają kościół i układają kwiaty.
  9. Składam serdeczne podziękowanie parafialnemu kołu Caritas za przygotowanie 20 paczek świątecznych dla potrzebujących.
  10. W czasie zbiórki ofiar na fundusz remontowy Rada Parafialna zebrała 3767 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać.
  11. W czwartek po świętach rozpoczynamy II część tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Jest to spotkanie z całą rodziną i wspólna modlitwa o błogosławieństwo dla rodziny w nowym roku. Harmonogram odwiedzin jest wywieszony w gablocie oraz opublikowany na stronie internetowej.
  12. 2 kwietnia czyli we wtorek, jak co roku przypada dzień wieczystej adoracji w naszej parafii. Adoracja będzie trwała od godziny 14.00 do 18.00. Niech każdy z nas  znajdzie czas w tym dniu, żeby przyjść i osobiście adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Aby zapewnić ciągłość adoracji, przygotowałem plan dla poszczególnych grup parafialnych, grafik jest wywieszony w gablocie. Podział ma charakter propozycji i jeśli komuś nie pasuje podana godzina, jest oczywiście zaproszony w dogodnym dla siebie czasie.
  13. Za dwa tygodnie w niedzielę 14 kwietnia nasza parafia będzie gościła Ks. Biskupa legnickiego, z racji wizytacji kanonicznej.
  14. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, napełni nas wszystkich pokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Życzę wam wszystkim, parafianom i gościom, spotkania żyjącego Pana. I niech to spotkanie będzie dla was źródłem wszelkiej radości.